ماشین لباسشویی, مطالب آموزشی ماشین لباسشویی

8 دلیل احتمالی نشت ماشین لباسشویی چه می باشد؟

نشت ماشین لباسشویی

هیچ چیز ناراحت کننده تر از این نیست که در اطراف و یا کف ماشین لباسشویی خود با گودالی پر از آب رو به رو شوید. قرار نیست که ماشین های لباسشویی اجازه دهند آب از سیستم خودگردان آن ها خارج شود، بنابراین نشت ماشین لباسشویی مسئله جدی است.

با این حال، اگر تنها سرنخ شما تنها گودال آبی است که کف ماشین لباسشویی مشاهده کرده اید، مشکل می تواند هر تعداد خرابی احتمالی در داخل و حتی خارج از ماشین لباسشویی باشد. لباسشویی ها، به طور واضحی، دارای سیستم پیچیده ای از لوله ها و شیرآلات هستند که به شما امکان می دهد در فرآیند تمیز کردن لباس شما آب را به آسانی تخلیه کند. اگر هرکدام از این موارد خراب شوند و یا در کار خود اشتباه کند، ممکن است با دیدن آب روی زمین مواجه شوید.

بنابراین امروز، مهم ترین دلایل نشت ماشین لباسشویی را بررسی شده است تا به شما کمک کند تا دیدگاهی در مورد این مسئله پیدا کنید و به تعمیر ماشین لباسشویی خود بپردازید، در غیر این صورت می توانید با متخصصان تعمیراتچی تماس بگیرید.

نشت ماشین لباسشویی

درک چگونگی جریان آب در ماشین لباسشویی

اولین قدم این است که درک کنید چگونه آب از طریق لباسشویی جریان می یابد. این کار از دریچه های تأمین دیواره شروع می شود که کنترل می کند آیا لباسشویی در فرآیند شستشو به آب سرد و گرم دسترسی دارد، آب از دریچه ها از طریق دو شلنگ (اغلب فلز براق) جریان می یابد که با دو شیر دیگر به داخل ماشین لباسشویی می رود. درون ماشین لباسشویی، شلنگ هایی وجود دارد که وان را پر و یا آن را تخلیه می کنند که با موتورها و پمپ هایی ترکیب می شوند که هنگام شستن لباس شما، آب را دستکاری می کنند. سوعملکرد در هر مرحله از فرآیند می تواند منجر به نشت ماشین لباسشویی شود.

1) شیرآلات یا شیلنگ های تأمین آب شل هستند

بهترین مکان برای شروع دیواره ی ماشین لباسشویی است. دریچه های تأمین آب در دیواری که در پشت یا کنار ماشین لباسشویی شما قرار دارد را بررسی کنید. این دو شیرآلات فلزی به نظر می رسند که اغلب دارای یک دستگیره قرمز و یک دکمه آبی هستند تا آب سرد و گرم را نشان دهند. اگر شیرهای آب خیس باشند، ممکن است که از جای خود شل شده باشند. اما حتی بیشتر احتمال دارد که مشکل از شلنگ های اتصال دریچه های تغذیه به ماشین لباسشویی شما باشد. اتصال شلنگ ها را در دریچه های دیواری بررسی کنید. سپس شیلنگ ها را در پشت ماشین لباسشویی خود بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که اتصال در آنجا هم ایمن و هم ضد آب است. اگر شیلنگ های اتصال دریچه ها به لباسشویی، آسیب دیده یا اتصالات ناقص باشد، می تواند دلیلی بر نشت ماشین لباسشویی باشد.

2) یک شیلنگ تخلیه غیر ایمن یا مسدود شده است

مشکل قابل بررسی بعدی شلنگ تخلیه است که به لباسشویی اجازه می دهد تا آب صابون را بیرون بریزد و آب مورد استفاده برای تمیز کردن لباس های شما را تهیه کند. دریچه تخلیه برای این کار اغلب در همان دیافراگم سوپاپ های تأمین است که اغلب بین آن ها قرار دارد. به دنبال شلنگ سوم (یا لوله) باشید که از لباسشویی خارج می شود و هر گونه علائم رطوبت یا آسیب را در آن بررسی کنید. اگر شیلنگ یا لوله تخلیه ماشین لباسشویی شما آسیب دیده باشد، به راحتی می تواند منبع نشت ماشین لباسشویی شما باشد. همچنین ممکن است بخواهید احتمال گرفتگی را در نظر بگیرید. گرفتگی در خط تخلیه لباسشویی و یا در تخلیه فراتر از خروجی آن ممکن است باعث ایجاد نشتی شود.

نشت ماشین لباسشویی

3) شیلنگ های داخلی آب آسیب دیده یا قطع شده است

برای بررسی بیشتر، ممکن است لازم باشد ماشین لباسشویی خود را باز کنید تا شلنگ های داخلی و اجزای آن را بررسی کنید. درون ماشین لباسشویی شما چندین شلنگ وجود دارد که به وان منتقل و از آن خارج می شوند. دو شلنگ داخلی وجود دارد که از دریچه های ورودی به وان برای تأمین آب سرد و گرم منتهی می شود. اگر این شیلنگ ها یا اتصالات آن ها آسیب دیده باشد، می تواند منجر به نشت شود. همچنین شلنگ هایی وجود دارد که به پمپ تخلیه و دور از پمپ تخلیه به شیلنگ یا لوله خروجی منتهی می شوند که به همان اندازه می تواند بخشی از مشکل شما باشد.

4) پمپ تخلیه شکسته یا قطع شده است

پمپ تخلیه همان چیزی است که وظیفه مکش آب از وان لباسشویی شما و فشار دادن آب به پایین و به درون فاضلاب را دارد، حتی اگر تخلیه در قسمت بالای لباسشویی واقع شده باشد، پمپ تخلیه جدا شده از یکی از شیلنگ های آن می تواند آب را از طریق محفظه لباسشویی در سراسر کف آشپزخانه شما تخلیه کند و شما را با نشت ماشین لباسشویی مواجه کند.

5) لباسشویی درب از بالا : واشر روکش وان آسیب دیده است

اگر یک لباسشویی درب از بالا دارید و مشکل هنگام چرخه چرخش شستشو رخ می دهد، ممکن است نشت از واشر روکش وان شما باشد. واشر روکش وان، مهر و مومی بین وان خارجی و پوشش وان را فراهم می کند. هنگامی که لباسشویی می چرخد​​، اگر واشر پوشش آسیب دیده یا شل شده باشد، ممکن است در حال پرتاب آب از بالا به سطح زمین باشد.

6) لباسشویی درب از جلو : مهر و موم بوت درب لباسشویی

لباسشویی درب از جلو ، مشکل می تواند مهر و موم بوت درب لباسشویی شما باشد. این حلقه لاستیکی تا شده بزرگ در درب ماشین لباسشویی جای گرفته است که درب واشر شما درون آن قرار می گیرد. مهر و موم بوت درب لباسشویی همان چیزی است که اطمینان می دهد آب به کف زمین پاشیده نمی شود. بنابراین اگر مهر و موم بوت درب لباسشویی آسیب دیده باشد یا اگر بسیاری از گیره های فنر آن شل شده باشد، ممکن است در طی چرخه شستشو مشاهده کنید که آب از درب خارج می شود.

7) سوئیچ سطح آب

سوئیچ سطح آب همان چیزی است که به ماشین لباسشویی شما می گوید چه مقدار آب را باید پر کنید. بنابراین به راحتی می توان فهمید که اگر سوئیچ سطح آب شما خراب باشد یا شروع به سوعملکرد کند، ممکن است وان لباسشویی شما بیش از حد پر از آب شده باشد که می تواند باعث نشت لباسشویی شود. سوئیچ سطح آب در واقع از سه قسمت مختلف تشکیل شده است، از جمله سوئیچ فشار و لوله هوا که به شناسایی سطح آب کمک می کند. اگر هر یک از آن ها خراب شود، می توانید شاهد پر شدن بیش از حد آب در لباسشویی و نشت در آن باشید.

نشت ماشین لباسشویی

8) دستگیره درب معیوب

سرانجام، مشکل ساده در دستگیره درب ماشین لباسشویی مخصوصاً برای ماشین های لباسشویی درب از جلو، نهفته است. اگر سوئیچ درب لباسشویی بسته است اما قفل آن محکم بسته نمی شود، ممکن است در چرخه شستشو، درب لباسشویی باز شود که در این صورت آب می تواند به بیرون از ماشین لباسشویی بریزد.

 به دنبال راهنماهای بیشتر در مورد تعمیر ماشین لباسشویی ، تعمیر یخچال و یا تعمیر هرگونه لوازم خانگی هستید؟ تنها کافی است تا امروز با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *