ماشین لباسشویی, مطالب آموزشی ماشین لباسشویی

نکاتی درباره نگهداری ماشین لباسشویی که باید بدانید!

نکاتی در نگهداری ماشین لباسشویی

شاید از قبل تا حدی از چگونگی نگه داری و مراقبت از ماشین لباسشویی خود اطلاع داشته باشید که این اطلاعات ممکن است شامل اطمینان از تراز بودن دستگاه ماشین لباسشویی، جلوگیری از بار بیش از حد در داخل ماشین لباسشویی، و غیره. در این مقاله تعمیراتچی، بر روی نکات مربوط به نگهداری ماشین لباسشویی تمرکز کرده که بسیاری از صاحبان خانه از آن ها بی خبر هستند.

اما به یاد داشته باشید که مهم نیست که چقدر از ماشین لباسشویی خود مراقبت می کنید، اگر به تعمیر لوازم خانگی نیاز دارید، متخصصان تعمیراتچی خوشحال می شوند که در تعمیر ماشین لباسشویی به شما کمک کنند. فقط لازم است تا با  متخصصان حرفه ای لوازم خانگی ما تماس بگیرید.

چگونه با اطمینان از ماشین لباسشویی خود نگه داری کنیم؟

وقتی صحبت از مراقبت از ماشین لباسشویی می شود، دانستن اینکه چه کاری باید انجام دهید تنها نیمی از تلاش برای نگه داری از آن است. دانستن چگونگی انجام صحیح این کار، به شما کمک می کند تا دیگر نیازی به تعمیرات بیش از حد یا تعویض زودرس دستگاه لباسشویی خود نداشته باشید. در ادامه به نکاتی در نگهداری ماشین لباسشویی اشاره شده است، پس همراه مقاله ما باشید.

از شوینده توصیه شده برای ماشین لباسشویی خود استفاده کنید

نوع توصیه شده شوینده لباسشویی، میزان مواد شوینده و دستورالعمل های استفاده را برای مدل لباسشویی خود بررسی کنید. به عنوان مثال، مواد شوینده پودری یا شوینده مایع با کارایی بالا باید در برخی از مدل های ماشین لباسشویی کم مصرف استفاده شوند تا ته نشین شدن مواد شوینده را به حداقل برساند. حتماً مواد شوینده را به درستی در جای خود قرار دهید، بعضی از واحدهای لباسشویی دارای یک سینی مواد شوینده و یک سینی نرم کننده پارچه هستند، در حالی که برخی دیگر از لباسشویی ها این مورد را ندارند.

از شوینده توصیه شده برای ماشین لباسشویی خود استفاده کنید

شلنگ های ماشین لباسشویی را زیر نظر داشته باشید

ماشین لباسشویی شما دارای یک شیلنگ آب گرم، یک شیلنگ آب سرد و یک شیلنگ تخلیه است. ماهانه این شیلنگ ها را از نظر ترک یا شکنندگی یا پوسیدگی بررسی کنید. بهترین زمان درست بعد از کارکردن ماشین لباسشویی است، زیرا باعث می شود تا بهتر متوجه شوید که آیا آب از ماشین لباسشویی نشت می کند یا خیر. اگر نشتی در لباسشویی خود مشاهده کردید، برای تعمیر ماشین لباسشویی حرفه ای برنامه ریزی کنید و با یک متخصص مشورت کنید.

حتی اگر شلنگ های ماشین لباسشویی شما خوب به نظر می رسد، باز هم بهترین کار این است که هر سه تا پنج سال یکبار شلنگ ها را تعویض کنید تا از حوادث بعدی در ماشین لباسشویی جلوگیری کنید.

شلنگ های ماشین لباسشویی را زیر نظر داشته باشید

ببینید آیا به دریچه تخلیه نیاز دارید یا خیر

دریچه تخلیه بر روی شیلنگ تخلیه واشر نصب می شود تا از فشار جلوگیری از تخلیه آب جلوگیری کند. برخی از دستورالعمل های ساختمانی محلی به این دریچه نیاز دارند. به شلنگ تخلیه واشر خود نگاه کنید تا ببینید آیا در جایی که وارد لوله تخلیه می شود شکافی در اطراف آن وجود دارد یا خیر. اگر اندکی شکاف در آن وجود داشته باشد ، احتمالاً نیازی به دریچه تخلیه نخواهید داشت مگر این که دستورالعمل های ساختمانی محلی به آن نیاز داشته باشند. اگر شلنگ محکم در جای خود قرار می گیرد ، و یک دریچه تخلیه ندارید، بنابراین یکی تهیه کنید. در غیر این صورت، ممکن است در نهایت به خدمات ترمیم شلنگ تخلیه نیاز داشته باشید.

ببینید آیا به دریچه تخلیه نیاز دارید یا خیر

از خشک ماندن واشر درب اطمینان حاصل کنید

اگر واشر یا مهر و موم لاستیکی اطراف درب ماشین لباسشویی شما در معرض خراب شدن است، پس از شستن لباس های شسته شده، آن را پاک کنید زیرا خشک نگه داشتن واشر باعث محافظت از آن در برابر سایش زودرس می شود.

از خشک ماندن واشر درب اطمینان حاصل کنید

درب را برای گردش هوا باز کنید

ماشین لباسشویی می تواند محل تولید کپک باشد. اگر در پس از استفاده از دستگاه، درب ماشین لباسشویی را باز نگه دارید، خطر تکثیر هاگ و کپک را کاهش می دهید.

درب را برای گردش هوا باز کنید

اغلب ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید

صحبت از کپک شد! آخرین باری که ماشین لباسشویی خود را تمیز کردید کی بوده است؟ تمامی مدل های ماشین لباسشویی باید هر دو ماه یکبار تمیز شوند. ولی باید از نحوه ی تمیز کرددن ماشین لباسشویی نیز آگاهی داشته باشید.

اغلب ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید

فیلتر ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید

بسیاری از مالکان خانه از این موضوع آگاه نیستند که اکثر ماشین های لباسشویی ها دارای فیلتر هستند. اگر لباس شما پرزدار به نظر می رسد، ممکن است به دلیل گرفتگی فیلتر ماشین لباسشویی باشد.

فیلتر ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید

تعمیر و نگهداری و تعمیرات ماشین لباسشویی به صورت حرفه ای

حتی اگر این نکاتی در نگهداری ماشین لباسشویی را کاملاً انجام دهید، ممکن است در نهایت، روزی دستگاه شما از کار بیفتد. وقتی این اتفاق می افتد، می توانید به تعمیراتچی اعتماد کنید تا سریعاً مشکل را شناسایی و برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *