مطالب آموزشی یخچال فریزر

10 راه حل برای تعمیر درب یخچال و فریزر که بسته نمی شود!!

تعمیر درب یخچال

یخچال و فریزر شما مهم ترین وسیله در خانه است. در صورت لزوم می توانید بدون تهویه مطبوع یا آب گرم و یا حتی می توانید بدون پختن وعده های غذایی گرم نیز زنده بمانید. اما نگهداری مواد غذایی یک نیاز مطلق در زندگی مدرن امروزی است.

هنگامی که درب یخچال و فریزر شما باز یا بسته نمی شود، این یک اتفاق بسیار هشدار دهنده برای شما است.

مهم نیست درب یخچال شما با چه مشکلی روبرو شده است ، تعمیراتچی می تواند به شما در یافتن علت و دستیابی به راه حل کمک کند. بیایید نگاهی به ده روش اصلی تعمیر درب یخچال و فریزر در صورت بسته نشدن آن بیاندازیم.

10 راه حل برای تعمیر درب یخچال و فریزر که بسته نمی شود!!

واشر درب را تمیز کنید

بیشتر مشکلات درب یخچال مربوط به واشر لاستیکی آن، که تا بیرون درب یخچال و فریزر جریان دارد، می باشد. اگر واشر کثیف ، تاب خورده ، جدا شده یا با افزایش زمان استفاده از آن سفت شده باشد، نمی تواند واشر ایده آلی باشد که باعث می شود درب یخچال شما محکم بسته شود و از خروج سرما جلوگیری کند.

ساده ترین راه حل برای حل این مشکل این است که به راحتی واشر درب یخچال را که ممکن است به مرور زمان یک لایه ای از کثیفی بر روی آن ایجاد شده باشد را تمیز کنید. یک اسفنج یا پارچه مرطوب را بردارید و تمام طول واشر لاستیکی را از هر طرف، کاملاً تمیز کنید. کمی سرکه سفید یا صابون می تواند به تمیز کردن چربی کمک کند. یک لایه نازک وازلین می تواند واشر را نرم و به حالت اولیه آن بازگرداند.

واشر درب را تمیز کنید

واشر را دوباره بر روی درب یخچال نصب کنید

واشرهای قدیمی که روزنه های زیادی دارند، ممکن است در نهایت در مکان هایی پیچ خورده، یا جدا شوند. این اتفاق باعث می شود که درب یخچال به طور کامل و به خوبی بسته نشود. اگر واشر درب یخچال شما متصل یا پیچ خورده باشد، ممکن است بتوانید بدون خرید یک واشر جدید با نصب مجدد صحیح واشر قدیمی، آن را تعمیر کنید. روش صحیح نصب دوباره واشر به مدل یخچال شما بستگی دارد.

واشر یا قفل را جایگزین کنید

اگر واشر شما قدیمی است یا به طور قابل توجهی آسیب دیده است، مجبورید آن را تعویض کنید تا قفل یخچال به خوبی گذشته کار کند. قبل از شروع کار، از مدل یخچال و فریزر خود اطمینان حاصل کنید تا واشر مناسب یخچال خود را برای تعویض استفاده کنید.

طبق دفترچه ی راهنمای یخچال، واشر قدیمی را با دقت از درب یخچال و فریزر جدا کنید. سپس قبل از اجرای دستورالعمل نصب ، شیار واشر را تمیز کنید تا واشر جدید بر روی آن نصب گردد. وقتی اطمینان حاصل کردید که کار شما به اتمام رسیده است ، قفل را امتحان کنید.

واشر یا قفل را جایگزین کنید

پایه های یخچال و فریزر را تراز و متعادل کنید

گاهی اوقات درب یخچال و فریزر به خوبی بسته نشود زیرا واشرهای درب به طور صحیح در کنار هم قرار نمیگیرند. این امر اغلب می تواند به دلیل ناهموار بودن کف یا پایه های یخچال شما باشد. اگر کف یخچال شما تراز نیست، یا یخچال شما روی چیزی ناهموار مانند فرش قرار گرفته است، ممکن است لازم باشد که پایه ها را تنظیم و یخچال را تراز کنید. از یک تراز حبابی برای اطمینان از تراز بودن یخچال استفاده کنید. اگر کف زمین هم سطح است، مطمئن شوید که ارتفاع پایه ها کاملاً یکسان است.

لولا ها را محکم کنید

 با تعداد دفعات باز و بسته شدن درب یخچال، نگه داشتن یک بطری سنگین شیر روی درب، در نهایت باعث می شود که لولاهای درب یخچال به خوبی گذشته کار نکنند. خوشبختانه، شما می توانید این مسئله را به راحتی حل کنید. اگر لولاهای یخچال شما در وضعیت مطلوبی قرار دارند ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن ها را، معمولاً در قسمت بالایی وقتی فشار روی درب روی بالاترین لولا می آید، محکم کنید. با این حال ، ممکن است لازم باشد که لولاهای پایین نیز محکم شوند تا تعادل یخچال حفظ شود. قبل از بررسی مکانیزم و پیروی از راهنمای دستی یخچال برای محکم کردن اتصال و ترازبندی مجدد درب یخچال ، ابتدا باید پوشش پلاستیکی بالای لولای درب بالای یخچال خود را بردارید.

لولا ها را محکم کنید

اجسام سنگین روی درب یخچال را کم کنید

مشکل دیگر ممکن است به سادگی این باشد که بیش از حد اجسام سنگین در درب یخچال خود نگه داشته اید. اگر لولا از قبل با فشار کافی محکم شده باشد و درب هنوز به خوبی بسته نمی شود، ممکن است مشکل این باشد که درب به دلیل سنگینی بطری شیر و سایر کالاهای سنگین در درب یخچال از حالت تراز خود خارج شده که همین مورد می تواند دلیلی بر بسته نشدن درب یخچال و فریزر باشد.

جایگزینی لولاهای آسیب دیده

همچنین این احتمال وجود دارد که به دلیل آسیب دیدگی و قدیمی شدن لولاها، درب یخچال به خوبی بسته نشود. یک درب سنگین می تواند باعث شود که لولا ها دچار پیچ و تاب، ضربه، آسیب دیدگی شوند. اگر لولاهای درب یخچال و فریزر شما خم شده ، آسیب دیده یا زنگ زده است، خبر خوب این است که شما مجبور نیستید کل یخچال خود را تعویض کنید. لولاهای جدید می توانند دقیقاً در محلی که لولاهای قدیمی نصب شده بودند، نصب شده  و درب یخچال شما را با قدرت و اطمینان بیشتری در جای خود نگه دارند.

قفسه ها را دوباره مرتب کنید

گاهی اوقات، مشکل کالایی درون یخچال یا فریزر است که باعث مسدود شدن درب یخچال شده است که ممکن است این اتفاق خیلی وقت ها بیفتد که باید این اتفاق اصلاح شود. شاید استفاده کامل از قفسه های یخچال شما منجر به مسدود شدن مداوم درب یخچال و فریزر شود. این مشکل معمولاً فقط با مرتب سازی مجدد قفسه های یخچال قابل حل است. میزان فضای مورد نیاز قفسه های یخچال خود را در نظر بگیرید و  یک طراحی موثرتر برای ذخیره سازی یخچال خود ایجاد کنید.

قفسه ها را دوباره مرتب کنید

قدرت مغناطیسی درب را دوباره بررسی کنید

اگر درب یخچال شما به قدرت مغناطیسی برای بسته ماندن متکی است، احتمال دارد که مغناطیس اصلی درب یخچال کمرنگ یا از بین رفته باشد. برای یخچال های مغناطیسی، می توان برای تعمیر درب یخچال خود می توان از متخصصان تعمیر یخچال استفاده کرد.

درب یخچال را جایگزین کنید

سرانجام، این احتمال وجود دارد که کل درب یخچال شما مشکل داشته باشد. اگر درب ضربه ای بخورد، ممکن است هرگز به طور کامل بسته نشود. اگر مشکل درب یخچال شما است، باید برای تعمیر درب یخچال، آن را جایگزین کرده، یا یک یخچال جدید برای آشپزخانه خود بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *