مطالب آموزشی, مطالب آموزشی یخچال فریزر

خرید یخچال فریزر | راهنمای کامل خرید یخچال فریزر | 8 نکته طلایی

خرید یخچال فریزر

یخچال فریزر آن دسته از لوازم خانگی هایی است که به لحاظ تنوع برند و انواع آن، نیاز است که قبل از خرید یخچال فریزر بررسی کامل داشته باشیم تا بتوانیم بهترین خرید یخچال فریزر را تجربه نماییم. نکات مختلفی را می توان در انتخاب یک یخچال فریزر خوب نام برد که هر کدام از آنها می تواند مهم باشد. به همین منظور در این یادداشت 8 نکته مهم و طلایی را مورد بررسی قرار می دهیم تا با در نظر گرفتن آنها خرید معقولی را در رابطه یخچال فریزر داشته باشید و کمتر نیاز به تعمیر یخچال داشته باشید.

8 نکته طلایی برای خرید یخچال فریزر

بودجه تان را برای خرید یخچال فریزر در نظر بگیرید

به طور حتم میزان بودجه ای که می توانید برای خرید یخچال فریزر در نظر بگیرید اصلی ترین نکته خواهد بود. شما می توانید با یک پرس و جوی ساده و کلی هم از افراد مختلف و هم سایت های فروش لوازم خانگی یک دید کلی از قیمت یخچال فریزر های مختلف داشته باشید. مشخص کردن میزان پولی که می خواهید صرف خرید یخچال فریزر نمایید باعث خواهد شد زمانی که به فروشگاه می روید و انواع تنوع یخچال فریزر را می بینید دچار سردرگمی نشوید و فقط از فروشنده بخواهید کالاهایی را به شما معرفی کند که در حد توان مالی شماست. این نکته را نیز در نظر بگیرید که هر چه قدر قیمت کالا گران تر است دلیل بر کیفیت بهتر و کارآمدی آن نیست.

در هنگام خرید نوع یخچال فریزر را در نظر بگیرید

دو نوع یخچال فریزر دوقلو و ساید بای ساید را می توان در فروشگاه یافت، که هر کدام دارای طرفداران زیادی هستند. یخچال فریز های دوقلو به این شکل هستند که یخچال و فریزر به صورت جدا و مجزا از هم تولید می شوند و می توان در آشپزخانه آنها را در کنار یکدیگر قرار داد. اما یخچال های ساید بای ساید به شکلی می باشند که دستگاه به صورت یک تکه ساخته می شود و یخچال و فریزر کنار هم هستند. انتخاب هر کدام از این دو نوع یخچال فریزر می تواند سلیقه ای باشد ولی این نکته را در نظر بگیرید، چون در نوع دوقلو یخچال فریزر دو دستگاه مجزا و جدا هم هستند، وزن دستگاه ها کمتر شده و جابه جایی آنها راحت تر خواهد بود.

توجه کنید یخچالی را خریداری نمایید که اندازه مناسب داشته باشید

یکی دیگر از مهم ترین فاکتور ها در انتخاب یخچال فریزر مناسب، توجه به میزان ظرفیت یا گنجایش آن است. ظرفیت داخلی یخچال فریزر ها را با واحد لیتر و ظریفیت خارجی آنها را با واحد فوت اندازه گیری می کنند.

همیشه 3 اصل را برای میزان ظرفیت یخچال فریزر در نظر بگیرید.

  • تعداد اعضای خانواده
  • فضای آشپزخانه برای قرار دادن یخچال
  • توجه به میزان انرژی مصرفی یخچال
تعداد اعضای خانواده

برای یک خانواده 2 نفره یخچال فریزری با ظرفیت 160 تا 200 لیتر مناسب است. اگر تعداد اعضای خانواده شما بیشتر است فقط کافی است به ازای هر نفر 200 لیتر به ظرفیت گفته شده اضافه کنید. مثلا اگر خانواده 5 نفری هستید یک یخچال 800 لیتری منااسب شماست.

البته گفتن این نکته خالی از لطف نخواهید بود که اگر شما آن دسته از افرادی هستید که مواد غذایی مختلف را فریز می نمایید، می توانید یک  یخچال فریزر با ظرفیت بالتر نیز خریداری نمایید.

فضای آشپزخانه برای قرار دادن یخچال

قبل از خرید یخچال حتما ورودی آشپزخانه خود را برای ورود یخچال اندازه گیری نمایید.  برای دومین نکته فضایی که قرار است یخچال را در آنجا قرار دهید، توجه نمایید که فاصله ای حداقل 5 سانتی متری از طرفین و 10 سانتی متری از پشت و بالا را برای یخچال  در نظر بگیرید. اگر این مقدار فاصله از طرفین را در نظر نگیرید باعث خواهد شد تهویه یخچال به مشکل بخورد و گرمایی که ایجاد می شود راهی برای بیرون رفتن نخواهد داشت و در نهایت سبب می شود یخچال در معرض گرمای بیشتر و انرژی مصرفی بیشتر میشود.

توجه به میزان انرژی مصرفی یخچال

به صورت کلی هر چه قدر ظرفیت یخچال بیشتر باشد به همان میزان انرژی مصرفی یخچال نیز بیشتر خواهد شد. به طور استاندارد رتبه بندی یخچال ها را با نماد ستاره و یا حروف A تا G مشخص می کنند. برای یخچال های ستاره دار بالا تر رفتن تعداد ستاره نشان دهنده مصرف انرژی کمتر خواهد بود. در یخچال هایی که با حرف مشخص می شوند حرف A نشان دهنده حداقل مصرف و حرف G نشان دهنده حداکثر مصرف است.

یخچال فریزری را انتخاب نمایید که حالت های کاهش مصرف انرژی داشته باشد

به غیر از میزان ظرفیت یخچال، عواملی دیگری بر روی انرژی مصرفی یخچال فریزر تاثیر گذار خواهد بود. توجه به نکات زیر می تواند در انتخاب درست یخچال فریزر شما را کمک نماید.

سیستم برفک زا خودکار

از مسائلی که باعث خواهد شد میزان مصرفی انرژی یخچال بالا رود همین سرمای زیاد یخچال و برفک های تولیدی داخل یخچال است. اما معمولا یخچال فریزر های جدید دارای سیستم هوشمند برفک آبکن هستند که تاثیری بسیاری در کمتر شدن انرژی مصرفی یخچال خواهد شد.

آبسردکن و بار در یخچال ساید بای ساید

یکی از بیشترین انتظاری که از یخچال می رود خنک نگه داشتن آب است. بیشترین موردی که برای باز کردن در یخچال است معمولا برای خوردن آب خواهد بود که این باعث می گردد هر بار که در یخچال را باز می کنید سرمای یخچال خارج شود، که این باعث می شود یخچال انرژی بیشتری را برای خنک کردن داخل محفظه انجام دهد. به همین منظور بهره گیری از آبسردکن می تواند این مشکل را حل نماید.

حالت Eco یا Holiday

این دو حالت کمک شایانی در مواقعی که استفاده از یخچال کمتر است، برای کاهش میزان انرژی مصرفی بخچال خواهد کرد. مثلا شب ها که میزان استفاده از یخچال کمتر از روز است و یا مواقعی که ما به مسافرت می رویم، می توانیم یخچال را به این حالات تغییر دهیم تا میزان فعالیت یخچال کمتر شود و در نتیچه انرژی مصرفی پایین بیاید.

توجه به رنگ درب یخچال و جنس بدنه آن

3 رنگ اصلی در یخچال ها استیل، تیتانیوم و سفید می باشد. اما می توان یخچال هایی را دید که در انواع رنگ های شاد نیز تولید می شوند. مهم ترین نکته در انتخاب رنگ یخچال این است که با هارمونی رنگ آشپزخانه شما هماهنگ باشد. یخچال هایی که رنگ استیل یا براق دارند محبوبیت زیادی را پیدا کرده اند اما باید توجه داشته باشید ماندن اثر انگشت و لک بر روی این بدنه یخچال بالا است و شما مجبور خواهید بود دایم با دستمال بدنه یخچال را تمیز نمایید.

البته برخی از شرکت‌های تولیدکننده ساید بای ساید، این مشکل را با استیل ضد زنگ یا استیل ضد زنگ برس‌خورده که اثر انگشت را به خود جذب نمی‌کند، حل کرده‌اند. مدل‌های دیگری هم وجود دارد که همراه با کیت ویژه تمیزکننده استیل ضدزنگ به مشتریان عرضه می‌شود تا با استفاده از آن‌ها یخچال ساید بای ساید ظاهری براق و زیبا داشته باشد.
فراموش نکنید، مدل‌هایی که در ساخت آن‌ها از فولاد ضد زنگ عالی استفاده شده است، دیگر مغناطیسی نیست و نمی‌توانید روی در آن‌ها آهن‌ربا بچسبانید.

موقع خریدن یخچال به موتور بیش تر از هر جای دیگر توجه نمایید

مهم ترین قطعه ای که در هنگام خرید یخچال فریزر مهم است، کندانسور یا موتور یخچال خواهد بود. می توان ویژگی خوب یک موتور را در کارایی بالا و صدای بسیار کم موتور در نظر گرفت.

متاسفانه یخچال های چینی از لحاظ کیفیت موتور جالب نیستند و به مرور زمان موتور به مشکل بلندی صدا دچار خواهد شد. پیشنهاد ما خرید برند های معتبر یخچال فریزر خواهد بود.

از امکانات مختلف یخچال فریزر قافل نشوید

کنترل دما

معمولا یخچال فریزر های جدید دمای محفظه را به صورت الکترونیکی و دقیق نمایش می دهند که به صورت نمایشکر LED بر روی بدنه یخچال تعبیه شده است. این نمایشگر برای کنترل و تغییر دمای بهتر یخچال کمک شایانی به شما خواهد نمود.

برای نمونه برخی از یخچال‌ها دارای گزینه «محفظه سرد» هستند که می‌توانید از آن برای نگهداری طولانی‌تر گوشت و سایر فراورده‌های غذایی استفاده کنید که بسیار ایده‌آل است. در بعضی دیگر از یخچال‌ها نیز هم گزینه «نوشیدنی سرد»، وجود دارد و می‌توانید با استفاده از این گزینه و انتخاب آن، دمای نوشیدنی‌ها را با سرعت قابل توجهی به اندازه‌ای که تمایل دارید، بالا ببرید. برخی از فریزرها هم هستند که مجهز به آپشن «انجماد سریع» است. از این قسمت  برای فریزکردن سریع مواد غذایی که احتمالا به ‌تازگی آن‌ها را داخل فریزر گذاشته‌اید، استفاده میشود.

نور پردازی مناسب

اگر یخچال دارای نور مناسبی نباشد برای پیدا کردن مواد غذایی مخصوصا در شب دچار مشکل خواهیم شد. هم چنین یخچال هایی را انتخاب نمایید که دارای لامپ LED برای نورپردازی باشند، زیرا علاوه بر روشنایی بیشتر، هم انرژی کمتری مصرف می کنند و هم تولید گرمای کمتر.

کنترل رطوبت

همانطور که شما هم میدانید میزان رطوبت در تازگی و طراوت میوه و سبزیجات بسیار موثر خواهد بود. یخچال های امروزی قابلیتی برای کنترل میزان رطوبت دارند که می توانید به کمک آن سطح رطوبت مواد غذایی را کنترل نمایید. مثلا سبزیجات برگ دار باید سطح رطوبت بالایی برای پژمرده نشدن داشته باشند. ولی میوه ها و سبزیجاتی مانند کدو، هویج، پیاز و غیره نیاز به رطوبت کمی خواهند داشت.

کالاهای خارجی همیشه بهتر از کالای ایرانی است را فراموش نمایید

این کاملا بی‌انصافی است که اعتقاد داشته باشیم و هم به دیگران هم بقبولانیم که «کالای خارجی همیشه بهتر از کالای ایرانی است». خوشبختانه برخی از تولیدات داخل کشور از فناوری روز استفاده کرده و بالاترین  استانداردهای کیفی را در ساخت محصولات خود به‌کار می‌برند. از این رو می‌توانیم در بازار کشور شاهد برندهای ایرانی باشیم که هیچ چیزی کمتر از محصولات خارجی ندارند.

هم چنین می توانید برای آگاهی از انواع مشکلات ماشین لباسشویی به صفحه تعمیر ماشین لباسشویی وارد شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *