مطالب آموزشی, مطالب آموزشی یخچال فریزر

چگونه بوی وحشتناک ناشی از یخچال خود را از بین ببریم؟

بوی بد ناشی از یخچال

با بوی بد ناشی از یخچال چگونه مبارزه کنیم و علت آن چه می تواند باشد؟

اگر تا به حال درب یخچال خود را باز کرده اید و بوی وحشتناکی به مشام شما رسید، می توانید درک کنید که این شرایط چقدر می تواند افتضاح و ناراحت کننده باشد. ممکن است به نظر برسد که منبع بو واضح است و می توان آن را پیدا کرد اما این مورد اغلب دور از واقعیت است.

برای دریافت ایده در مورد یافتنبوی بد ناشی از یخچال خود و یا از بین بردن بوی بد فریزر به مطالعه مقاله ادامه دهید و در صورت نیاز به تعمیر و نگهداری و یا تعمیر یخچال با متخصصان تعمیراتچی تماس بگیرید.

تمامی مواد داخل یخچال را بیرون آورده و داخل یخچال خود را تمیز کنید

ممکن است یک توصیه ی کاملا ساده و واضح به نظر برسد اما این کار تنها برای شروع و آشکار کردن منبع بوی بد ناشی از یخچال است.

برای تمیز کردن سطح داخلی یخچال خود از یک ترکیب ساده آب و صابون استفاده کنید. با استفاده از اسفنج یا اسکاچ یخچال را تمیز کنید. قفسه ها و کشوها را بیرون آورده و بشویید. سپس با تمیز کردن یخچال به کمک سرکه و آب همه چیز را تمام کنید.

تمام ظروف داخل یخچال خود را بررسی کنید

قبل از اینکه ظرف دیگری را داخل یخچال خود قرار دهید ، آن را باز کنید و مشخص کنید آیا منبع بوی داخل یخچال شما از آن ظرف می آید یا خیر. به تاریخ چاشنی های خود و دیگر موارد غذایی یخچال نگاه کنید تا ببینید منقضی شده اند یا خیر. هنگامی که تشخیص دادید که محتوای یک ظرف خوب و سالم است، قسمت بیرونی ظرف را پاک کنید. فقط در این صورت است که می توانید مطمئن شوید که بو دوباره به یخچال منتقل نمی شود.

دریچه های یخچال خود را تمیز کنید

دو قسمت از یخچال شما با منافذ یا دریچه است. ابتدا دریچه یا منافذی را که بین فریزر و یخچال هستند بررسی کنید. این دریچه باعث گردش هوای سرد برای اطمینان از تازه بودن هوای یخچال شما می شود. اگر این دریچه مسدود شود، نه تنها یخچال شما می تواند بو بگیرد بلکه دما نیز غیرقابل اطمینان است. دریچه را تمیز و اطمینان حاصل کنید که ظروف غذا باعث پوشیده شدن دریچه نمی شوند.

دریچه دوم زیر یخچال شماست و گرما را از کمپرسور یخچال خارج می کند. این دریچه نه تنها می تواند کثیف شود بلکه می تواند منبع بوی وحشتناک یخچال نیز باشد. دریچه را برداشته و آن را با ترکیبی از آب صابون و سرکه تمیز کنید.

جوش شیرین می تواند خوشبو کننده خوبی برای یخچال باشد

واقعیت تأسف آور این است که پلاستیکی که یخچال شما از آن ساخته شده است می تواند بو را طولانی مدت را در خود نگه دارد. ساده ترین راه برای از بین بردن بو در داخل پلاستیک استفاده از جوش شیرین است.

حتی می توانید جوش شیرین مخصوصی داشته باشید که داخل ظرف یا پارچه است تا دیگر نگران کثیف شدن یخچال خود نباشید. فقط آن را در یخچال خود قرار داده و طی چند روز اول تفاوت بو را مشاهده خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *