مطالب آموزشی, مطالب آموزشی یخچال فریزر

وقتی یخچال شما خیلی سرد است چه کاری باید انجام داد؟

حل مشکل سرمای زیاد یخچال

وقتی یخچال شما خیلی سرد است چه کاری باید برای حل مشکل سرمای زیاد یخچال انجام داد و علت سرمای زیاد یخچال چیست؟

منظور از خیلی سرد بودن این است که یخچال همه غذاهای شما را منجمد می کند، که در ادامه مقاله، یک برنامه عملی گام به گام ساده برای ردیابی منبع مشکل و تعمیر صحیح یخچال وجود دارد، که به آن اشاره شده است.

در صورت رفع نشدن مشکل یخچال، می توانید با متخصصان تعمیر یخچال تعمیراتچی تماس حاصل فرمایید.

ابتدا دستگاه را از بیرون بررسی کنید

 

ابتدا دستگاه را از بیرون بررسی کنید

ممکن است درب یخچال کاملاً بسته نشود. خوب و کامل بسته نشدن درب یخچال می تواند ترموستات یخچال شما را خراب کند. این مشکل می تواند به دلیل کف ناهموار سطحی که یخچال بر روی آن قرار گرفته و نه به دلیل نقص مکانیکی باشد. یخچال را چند سانتی متر حرکت دهید و ببینید آیا این کار به بهتر بسته شدن درب یخچال کمک می کند یا خیر.

یکی دیگر از راه حل های احتمالی، محکم کردن لولاهای درب توسط پیچ گوشتی است.

بعد، نگاهی به واشر لاستیکی بیندازید که قرار است درب یخچال شما را ببندد. اگر شل یا پاره شده باشد، ممکن است مجبور شوید آن را برای بهتر بسته شدن درب یخچال تعویض کنید.

یخچال را تمیز کنید

 

یخچال را تمیز کنید

قبل از اینکه به کارهای پیچیده داخلی یخچال خود بپردازید، آستین ها را بالا بزنید و یخچال خود را تمیز کنید. یخچال را از دیوار دور کرده و سیم پیچ های کندانسور را در پشت وکیوم کنید تا کارایی بیشتری داشته باشد و آب به سیم ها آسیب وارد نکند. هر دو قسمت فریزر و قسمت یخچال را با استفاده از پارچه ای که با محلول 4 : 1 آب گرم و سرکه مرطوب شده است، پاک کنید. همچنین زمان خوبی برای پاک سازی و تخلیه یخ زدایی فریزر به عنوان بخشی از نگهداری یخچال است.

دما را درست تنظیم کنید

 

دما را درست تنظیم کنید

یکی دیگر از راه حل های حل مشکل سرمای زیاد یخچال، تنظیم درست دمای یخچال می باشد.

برای محافظت از غذا در برابر فساد، مهم است که یخچال خود را زیر 40 درجه قرار دهید. با این حال، اگر پایین تر از 32 درجه بروید و به نقطه انجماد رسمی برسید، باعث می شود که مواد غذایی منجمد شوند. بهتر است شما هنگام شروع تابستان دما را کاهش دهید. با این حال، اگر خانه خود را به طور مداوم، تهویه هوا می کنید، ممکن است تنظیم کردن دمای یخچال لازم نباشد. اطمینان حاصل کنید که دمای یخچال شما در محدوده 35-38 درجه باشد، در حالی که تنظیم فریزر منفی 10 تا منفی 20 درجه باعث می شود غذای منجمد در بهترین حالت خود باشد. اگر مکان ترموستات یخچال نامشخص است، میتوانید یک دماسنج یخچال ارزان قیمت بخرید تا دمای یخچال را بررسی کنید.

به گردش هوای سرد کمک کنید

 

به گردش هوای سرد کمک کنید

یخچال و فریزر کامل از نظر دما بسیار کارآمد هستند (قرار دادن چند ظرف آب در یک وسیله نیمه خالی به حفظ خنک کننده مطلوب یخچال کمک می کند). فقط اطمینان حاصل کنید که یخچال و فریزر از لحاظ جریانی هوا زیاد پر نشده اند زیرا پر بودن بیش از حد یخچال و فریزر، باعث می شود هوای سرد به اندازه کافی در گردش نباشد.

اگر یخچال خود را اخیراً خریداری کرده اید و هنوز کتابچه راهنمای استفاده از آن را دارید، یا اگر برای رفع مشکل به صورت آنلاین جستجو می کنید، می توانید نمودار الگوی جریان هوا را که برای مدل یخچال شما است را در اینترنت مشاهده کنید.

مشکلات مکانیکی یا الکتریکی را پیدا کنید

 

حل مشکل سرمای زیاد یخچال : مشکلات مکانیکی یا الکتریکی را پیدا کنید 

برای حل مشکل سرمای زیاد یخچال، در مرحله آخر ، مشکلات مکانیکی یا الکتریکی یخچال خود را بررسی کنید.

هنگامی که یخچال تمیز شد و دریچه مسدود نبود، می توانید این آزمایش علمی را انجام دهید. دست خود را داخل یخچال قرار دهید و ببینید آیا می توانید جریان هوای سرد را از فریزر احساس کنید. در غیر این صورت، ممکن است فن گردش هوا به خوبی کار نکند.

سایر اجزای مورد بررسی که می توانید آن ها را چک کنید، خود ترموستات و برد کامپیوتر است.

اگر به نظر می رسد هرکدام از این ها اشکال دارد، ببینید آیا ضمانت شما هزینه استخدام یک متخصص برای تعمیر یخچال شما را پوشش می دهد یا خیر.

همچنین شما می توانید با تماس با یکی از متخصصان تعمیراتچی، مشکلات یخچال خود را حل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *