ظرفشویی

ماشین ظرفشویی

نکات لازم برای خرید ماشین ظرفشویی

 

مهترین اصل قبل از خرید، شناسایی نیاز شما برای موارد استفاده ازکالا خواهد بود. شرکت تعمیراتچی نکاتی را ارائه می‌دهد که شما را در انتخاب ماشین ظرفشویی مناسب یاری دهد.

انواع ماشین ظرفشویی

با توجه به میزان استفاده شما و تعداد اعضای خانواده می‌توان مدل های مختلفی را انتخاب کرد

رومیزی      توکار      ایستاده

ماشین ظرفشویی رومیزی

ماشین‌های ظرفشویی رومیزی نسبت به دیگر مدل‌های موجود ابعاد کوچکتری دارند، اکثر ماشین‌های ظرفشویی 6 یا 8 نفره (مناسب خانواده های 3 تا 4 نفره) رومیزی هستند، جابجایی و حمل و نقل آن ها راحت است.

مزیت قابل توجه مدل رومیزی این است که خیلی سریع‌پر می‌شود و قیمت آن از نوع ایستاده کمتر است .

از نقاط ضعف این مدل عدم امکان شستشو قابلمه‌ها وظروف بزرگ به علت محدود بودن فضای داخلی

ماشین ظرفشویی توکار

فضای نسبتا کمتری را اشغال می‌کنند، مناسب آشپزخانه‌هایی که فضای زیادی را در اختیار ندارند و می‌توان آن را بین کابینت‌ها، زیر سینک و… به صورت دائمی نصب کرد.

ماشین ظرفشویی ایستاده

پرکاربردترین و محبوب‌ترین ماشین ظرفشویی از بین مدل‌های موجود در بازار است که قابلیت های بیشتری نسبت به سایر آنها دارد که بیشتر مدل 12 نفره آن مورد استقبال قرار می‌گیرد و مناسب برای خانواده‌های 6 تا 8 نفره که در آن 144 ظرف قرار می‌گیرد و قابلیت تنظیم سبد و قدرت نیم‌شور را نیز دارند.

ماشین های ظرفشویی دارای برنامه سه گانه شستشو هستند

گرفتن سختی آب

سیستم هوشمند ایمنی

سیستم شستشو سریع ، معمولی ، قوی

برنامه ها و امکاناتی که باید در هنگام خرید به آن توجه کنید

ماشین ظرفشویی که دارای مخزن پلاستیکی است قیمت ارزانتری نسبت به ماشین ظرفشویی دارای مخزن استیل (فولاد ضد زنگ) دارد.

توصیه ما به شما استفاده از ماشین ظرفشویی با مخزن استیل است؛ چون دچار زنگ زدگی، رسوب و لک نمی‌شود اما توجه داشته باشید از مواد شوینده که مواد سفید کننده دارند استفاده نکنید.

با توجه به ظروفی که دارید باید نوع قفسه‌های دستگاه را مشخص کنید هنگام خرید اندازه قفسه‌ها را با بشقاب‌ها، عمق قابلمه ها ، کاسه‌ها و سایر ظروف هماهنگ کنید.

اکثر ماشین‌های ظرفشویی دارای 2 قفسه ولی نمونه‌هایی وجود دارد که دارای 3 قفسه هستند، در برخی از مدل‌ها قابلیت تنظیم ارتفاع سبد و شیب دار قرار گرفتن را نیز دارد.

مدل‌هایی که قابلیت تنظیم سبد را دارند می‌توان به منظور افزایش فضای داخلی از آن استفاده کنند.

شستو و شو با آب گرم

همه ماشین های ظرفشویی به لوله آب گرم متصل هستند که دمای آن بین 48 تا 55 درجه قابل تنظیم است ، ماشین های ظرفشویی قدیمی و ارزان قیمت از همین دمای آب برای شستشو استفاده میکنن ولی ماشین های ظرفشویی مدرن دارای سیستم گرم کننده هستند .

برای از بین رفتن چربی و پاک شدن مواد شوینده از سطح ظروف دمای آب باید بیشتر از 60 درجه باشد ، برای صرفه جویی از مصرف برق برخی از مدل ها ظرف را با آب گرم شسته و با آب سرد آبکشی می کنند.

شستشوی پسمانده غذایی

برنامه و سیستمی در بعضی از مدل‌های ماشین ظرفشویی وجود دارد که باقیمانده‌ی غذاهای موجود در ظرف‌ها را خرد و همراه با آب بیرون می‌اندازد و نیازی نیست شما ظروف را قبل از شستن تمیز کنید.

اما مدل‌هایی که از این سیستم‌بهرمند نیستند باید ظرف‌ها را تمیز کنید سپس درون ماشین ظرفشویی قرار دهید، بعد از اتمام کار ماشین فیلتر آن را تمیز کنید تا عملکرد دستگاه برای دفعات بعدی شستشو بالا رود.

داشتن سنسور و شستشوی هوشمند

در ماشین ظرفشویی به صورت اتوماتیک میزان کثیفی آب و ظروف تشخیص داده می‌شود، ماشین ظرفشویی دارای حسگرهای نوردهی هستند که با عبور دادن شعاع نور از میان آب شفافیت و کثیفی آن را مشخص می‌کند و در زمان مناسب آب را تخلیه می‌کند.

ضد عفونی

برخی از مدل‌های ماشین ظرفشویی قابلیت و تکنولوژی ضد عفونی و استریل ریزه کردن را دارند ، در برنامه‌های دستگاه گزینه‌ای وجود دارد که با بالا بردن حرارت آب ظروف و محیط دستگاه را ضد عفونی می‌کند در بعضی از دستگاه تحت عنوان  امکان شستشوی بسیار داغ بیان شده است.

بخار شوی

ماشین‌هایی وجود دارند که دارای سیستم بخار شوی هستند که مدل‌های قدیمی فاقد این برنامه هستند، برنامه بخارشوی این امکان را به شما می‌دهد ظروف کثیف و خشک شده را بدون صرف انرزی و مصرف زیاد آب آن را به خوبی بشویید.

بعضی دیگر مجهز به سیستم از بین برنده بخار آب هستند و بخار حاصل از آب گرم درون دستگاه را کنترل می کنند که موجب میشود بخار موجود روی ظروف ننشیند و ایجاد لکه نکند.

صدا

ایجاد صدا در ماشین ظرفشویی به دلیل گردش موتور و فشار آب و … است. هنگام خرید دستگاهی را انتخاب کنید که دارای دیواره‌های عایق کاری شده باشند.

بازوی اسپری

در ماشین ظرفشویی بازوهای آب پاشی وجود دارد که روی آن ها تعدادی سوراخ تعبیه شده است هرچه تعداد سوراخ ها بیشتر و ریزتر باشد سشتشوی تمیزتر و قابل قبول تری خواهیم داشت .

تعداد بازوهای آبپاش در مدل های مختلف متفاوت است ، تعداد بالای آن باعث عملکرد بهتر شستشو میشود .

تعمیراتچی لمس سرعت خدمات اینترنتی

کاربران عزیز شما می‌توانید با کلیک کردن بر روی درخواست خدمات و پر کردن فرم، درخواست خود را ثبت کنید همچنین با تماس از شماره‌های ثابت ما این امر امکان پذیر می‌باشد.

مراحل و نحوه چیدن ظروف داخل ماشین ظرفشویی

-ou3iklq7o53eneknfzjs1evee2tpwmwz8cu3j6f0e0

علت این که ظرف‌ها در ماشین ظرفشویی تمیز شسته نمی‌شوند یا ظروف بعد از مدتی کدر می‌شوند غالبا دو دلیل برای این اتفاق وجود دارد:

  • طرز چیدمان اشتباه
  • انتخاب برنامه شستشو نامناسب

در ابتدا ظروفی را که می‌خواهید داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید از مواد غذایی پاک کنید، ظروفی که دارای سوختگی است باید مواد چسبیده و مواد سوخته شده را از ظرف جدا کنید، دربین خانم‌های ایرانی این مورد به اشتباه جا افتاده و همین امر باعث شده استفاده از ماشین ظرفشویی را سخت و زمان بر بدانند و ترجیح می‌دهند خودشان ظرف‌ها را بشویند در حالی که اینطور نیست منظور از پاک کردن ظروف برداشتن و تمیز کردن تکه‌های بزرگ غذا است نه اینکه خرده‌های برنج را نیز پاک کنید، تکه‌های ریز روی فیلتر کف دستگاه می‌ریزد می‌توان آن را بعد از اتمام کار دستگاه تمیز کنید

برای چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی از عقب به جلو حرکت کنید.

لیوان‌ها، فنجان‌ها، کاسه‌های کوچک و اشیاء ظریف را در قفسه بالا با فاصله مناسب که باعث آسیب رسیدن به یکدیگر نشوند قرار دهید به نحوی که آب از زیر آنها وارد شود ولی فضای زیادی را اشغال نکنیم.

چاقو‌ها و چنگال‌ها در سبد مخصوص خود قرار دهید، دسته‌ی قاشق و چنگال‌ها به سمت پایین و دسته چاقو ها باید به سمت بالا باشد تا باعث آسیب رسیدن به دست نشوند .

ظروف خیلی بزرگ مثل قابلمه، دیس‌های بزرگ و … در ماشین ظرفشویی باید در قسمت انتهایی و عقب ماشین قرار گیرند که مانع رسیدن جریان آب و مواد شوینده به دیگر ظروف نشوند، قابلمه‌ها را به صورت پایین و در جهت بازوی اسپری قرار دهید .

سبد تحتانی محل مناسبی برای قرار دادن ظروف غذا خوری نظیر بشقاب، کاسه و درب قابلمه است، آنها را به صورت عمودی و اریب طوری که داخل بشقاب‌ها به طرف پایین باشد بچینیم.

استفاده صحیح از ظرفشویی

نحوه چیدن ظروف پلاستیکی

ظروف پلاستیکی چون به حرارت حساس هستند آن ها را باید در طبقه بالای ماشین ظرفشویی دور از المنت حرارتی قرار دهید تا آسیب نبینند و تغییر شکل ندهند . توجه داشته باشید بعد از چیدن ظروف و جا زدن سبد یکبار بازوی آبپاش را با دست بچرخاند تا مطمئن شوید که آبپاش در حین کار به ظرف ها گیر نمیکند .

نکات کلیدی

اشیا ساخته شده از برنج ، برنز ، چوب ، چینی ، نقره و تزئینات طلا را درون دستگاه قرار ندهید چون ممکن است به آن ها آسیب وارد شود .
حتما از مایع یا قرص مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید از مایع های معمولی استفاده نکنید .
گاهی لکه هایی روی ظروف باقی می ماند که باید از کمک کننده های سشتشو استفاده شود خصوصا در کشور ما که اکثر سختی آب بالاست و درگذشته از سرکه سفید استفاده می کردند امروزه از نمک مخصوص شستشو استفاده می شود .
مقدار مناسبی از مواد شوینده استفاده کنید ریختن بیش از حد نه تنها تمیزی بیشتری را فراهم نمیکند بلکه روی ظروف باقی می ماند و ایجاد لکه می کند .
ظروف را هنگام چیدن درون یکدیگر قرار ندهید .

تمیز کردن ماشین ظرفشویی

برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی باید آن را به صورت خالی روشن کنید و نیازی به مواد شوینده ندارید اما میتوانید از نوشابه های گازدار استفاده کنید که همه گوشه های دستگاه را تمیز کند ، مقداری نوشابه را در کف ماشین ظرفشویی بریزید و دستگاه را با تنظیمات آب داغ و خشک کن روشن کنید ، همچنین می توان در توزیع کننده شوینده مقداری سرکه بریزید .

درهنگام سرویس موارد زیر انجام می شود :
چه زمانی ماشین ظرفشویی شما نیاز به سرویس دوره ای دارد
  • رسیدگی به لوازم پرمصرف همچون لوازم آشپزخانه می‌تواند باعث افزایش عمر مفید آنها شود. ماشین ظرفشویی از آن دسته وسایلی است که احتیاج به مراقبت و نگهداری زیادی دارد. لوازم برقی که با آب سرد در تماس هستند بسیار سریع‌تر از دیگر وسایل برقی دچار خرابی می‌شوند، هر چندوقت یکبار باید این وسایل را تمیز کرده و از تجمع مواد غذایی و رسوبات در آن خوداری کرد.

  • برای پیشگیری از مشکلاتی که ممکن است به مرور زمان رخ دهد جهت جرم‌گیری و بررسی کلی دستگاه بهتر است بعد از حدود ۲۰ بار شستشو یا هر ۳ ماه یکبار اقدام به سرویس دستگاه خود کنید.

  • فیلتر ماشین ظرفشویی محلی برای انباشت مواد غذایی باقی مانده است که در صورت عدم تعویض و تمیزی دوره ای آن راه آب خروجی مسدود و باعث بروز مشکلات فراوانی می‌شود.
  • سرویس ماشین ظرفشویی به صورت دوره‌ای باعث بهبود عملکرد بهتر دستگاه می‌شود و می‌توان از کارکرد آن اطمینان یافت.

  • چک کردن اسپری آبپاش، پمپ تخلیه، شیر برقی و … توسط تکنسین‌های مجرب صورت می‌گیرد ، رفع مشکلات جزئی از مشکلات آتی جلوگیری می‌کند.

مشکلات و خطاها

کد های اخطار در ماشین ظرفشویی بوش

کد های اخطار در ماشین ظرفشویی الجی

کدهای اخطار ماشین ظرفشویی سامسونگ

تعمیراتچی لمس سرعت خدمات اینترنتی

کاربران عزیز شما می‌توانید با کلیک کردن بر روی درخواست خدمات و پر کردن فرم، درخواست خود را ثبت کنید همچنین با تماس از شماره‌های ثابت ما این امر امکان پذیر می‌باشد.

تعمیراتچی درخواست آنلاین خدمات

خروج
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.

Call Now

Open chat
باما در ارتباط باشید!
ستون کناری اسکرول به بالا