دسته‌بندی نشده

تعمیر کندانسور یخچال فریزر

در این بخش از تعمیر کندانسور یخچال فریزر که یکی از اجزای مهم یخچال می باشد و وظیفه آن خنک کردن گاز یخچال را بر عهده دارد. گاز یخچال مبرد که همان گاز سرد کننده و یا خنگ کننده یخچال است کارکرد و وظیفه آن سبب سرد شدن درون یخچال می باشد ، گاز خنک کننده در طی مرحله هایی که وارد کندانسور یخچال می شود و هم چنان با جذب کردن دمای داخلی گرمای یخچال را به طور کامل افزایش می دهد ، این گاز پیش از وارد شدن به کندانسور یخچال , گاز داغ می باشد و در همان حالت پس از وارد شدن به داخل کندانسور تبدیل به مایع می شود. در همین قسمت از تعمیر کندانسور یخچال فریزر که به معرفی این قطعه از آن پرداختیم , می خواهیم به نحوه تعمیر و یا تعویض آن بپردازیم.

کندانسور که معنای آن انتقال حرارت می باشد گاهی اوقات ممکن است به درستی کار نکند یعنی این که دیگر آن حرارت و یا دمای خنک کننده داخل یخچال به طور مطلق متوقف شود و انرژی دمایی یخچال از کار بیفتد.

مناسب ترین راهکار برای تعمیر کندانسور و تعمیر یخچال ، تمیز کردن همان قسمت از کندانسور یا انتقال حرارت است. برای این حرکت تمیز کردن یخچال می توانید از طریق جارو برقی نحوه استفاده را برای پاکیزگی کندانسور یخچال به کار ببرید. نکته ایی که وجود دارد در این است که اگر در حین کار مطلع وجود تغییری در شکل ظاهری کندانسور شُدید ، باید حتما این نوع از سلسله مراتب را به یک تعمیرکار متخصص و مجرب گزارش دهید.

هم چنان از آنجا که امکان این را دارد جریان برق در انتقال حرارت وجود داشته باشد ، مطلوب است که برای پاکیزگی آن از یک تعمیرکار مجرب در تعمیراتچی کمک گرفته و به همین خاطر از پیدایش بعضی خطرها و آسیب ها جلوگیری کنید.

مشکلات رایج در تعمیر کندانسور یخچال فریزر

انتقال حرارت هم مانند بعضی از قطعه های یخچال امکان این را دارد که در طول مدت زمان با مشکلاتی رو به رو شود. یکی از مشکلات مهم و متداول کندانسور یخچال ، آلودگی و کثیف شدن آن می باشد. این قطعه در بیرون از دستگاه و در هم جواری عامل های محیطی همانند گرد و خاک و غیره قرار گرفته است. و به همین خاطر احتمال دارد که گرد و خاک و پرز های موکت و فرش بر روی سطح آن نشسته و همانند یک باز دارنده ، از جا به جایی گرما به محیط آن جلوگیری می کند.

و در اثر بروز این اتفاق عمل جریان تبدیل گاز داغ به مایع سرد دچار اختلال و معضل شده و در نهایت ، در اواپراتور سرمای کمی به وجود می آید. به خاطر همین آلودگی و کثیفی کندانسور (انتقال حرارت) می توان کل چرخه سرمایش یخچال شما را با ختلال رو به رو کند.

هم چنان این نکته را فراموش نکنید که این مسئله مصرف برق یخچال را نیز به طور قابل توجهی بسیار زیاد می کند. و نشتی کندانسور یخچال نیز به عنوان یکی دیگر از مشکلات رایج این محصول شناخته می شود. در این حالت جایی از این قطعه انتقال حرارت دچار تَرَک و یا شکستگی و سوراخ شده و گاز به خارج از یخچال نشت پیدا می کند. و در هر صورت لازم بر این است که این مشکل از کندانسور در اسرع وقت رفع و بر طرف شود.

و این دستور العمل ها قاعدتا به واسطه تعمیراتچی قابل حل است و شما می توانید به کلیه ی مطالبی که تا الان گفته شده از نحوه تعمیر کندانسور یخچال فریزر در این بخش , به طرز دقیقی از خدمات و امکانات تعمیرات لوازم خانگی نهایت استفاده را ببرید.

تمیز کردن کندانسور یخچال

این نوع از دستور کارها برای انتقال حرارت متداول که در پشت درگاه و در بالای یا پایین یخچال قرار دارد موجود است و کارایی خاصی را به دنبال دارد. اگر یخچال فریزر شما کندانسور به طرز ایستاده و مشکی رنگ در پشت قرار گرفته ، پیشنهاد داده می‌ شود که این انتقال حرارت ها را فقط با یک دستمال هر شش ماه یک بار تمیز کنید.

۱- یخچال خود را از برق درآورید تا جریان برقی که به یخچال وارد می‌ شود را به طور کامل قطع کرده باشید.

۲- درگاه و یا همان پنل پشتی را در بیاورید تا سیم پیچ های و چرخ دنده های سردکننده دیده شوند. در بیشتر این طرح ها ، در آوردن پنل کار راحت است.

۳- با لوله دراز و نازک جاروبرقی‌ خود را با کمک یک بورِس با اندازه بلند که همانند به بورِس‌ های بطری است – همه این گرد و غبار و تُفاله ها را تمیز کنید. مراقب باشید که چرخ دنده های سر کننده خم یا تو رفته نشوند. همین طور می‌ توانید بورِس سیم پیچ را از فروشگاه‌ های لوازم یدکی تهیه کنید.

۴- هم چنان در عین حال مراقب باشید تا سیم پیچ های کندانسور صاف بمانند و صدمه نبینند بین کویل‌ ها یا همان سیم پیچ ها تا جایی که ممکن هستند تمیز کنید. و بعد از آن با یک پارچه گرد و غبار سطح رو کندانسور را پاک کنید.

۵- روکش را سرجای خود قرار داده و بعد از آن برق یخچال را متصل کنید تا یخچال شروع به کار کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *