ماشین لباسشویی

تعمیر شیر برقی لباسشویی

تعمیر شیر برقی لباسشویی

تعمیر شیر برقی لباسشویی در واقع نقش بسیار مهم و به سزایی را در پر کردن آب در ماشین لباسشویی برای شستن لباس ها را بر عهده دارد. و به این صورت است که به طور اتوماتیک بعد از استارت خوردن ماشین لباسشویی آب وارد دستگاه می شود. و در نهابت از لباسشویی به جا پودری ماشین لباسشویی وارد می شود. و بعد از آن به دیگ شستشو بر می گردد. بعد از این که ماشین لباسشویی روشن شد به صورت تمام اتوماتیک آب وارد محفظه می شود. در بخش سیم پیچ شیر برقی آب وارد شده و سبب پمپاژ آب به درون ماشین لباسشویی وارد می شود.

قبل از اینکه موضوع تعمیر شیر برقی لباسشویی را برای شما مطرح کنیم به عمل جریان این نوع قطعه از تعمیر ماشین لباسشویی بپردازیم , عمل ورود آب به درون ماشین لباسشویی توسط شیر برقی و با بهره گیری از اصول اولیه کارکرد تقویت کننده های آهن ربایی انجام داده می‌ شود. با اتصال برق به سیم پیچی شیر برقی ، در درون آن مغناطیس به وجود آمده ، اهرم فلزی را به سوی داخل خود جذب کرده و با این عمل جریان، لاستیک سر اهرم از روزنه میله گردان محور چرخ لنگر یا شیطانک جدا می‌ شود. آب از راه ورود، داخل شیر برقی و بعد از آن به سوی جا پودری کشیده می‌شود.

تعمیر شیر برقی لباسشویی

گذر آب از شیر برقی لباسشویی هنگامی که برق سیم‌ پیچ قطع نشده باشد ادامه خواهد داشت اما با قطع برق که از طریق کارکرد کلید داخل هیدرواستات اعمال می‌ شود و با فشار دادن فنر پشت اهرمِ فلزی ، لاستیک سر اهرم، رخنه وسط شیطانک را قفل کرده و دم و بازدم شیر برقی قطع می‌شود. به همین خاطر آب دوباره در پشت شیر برقی متوقف شده و منتظر اتصال مکرر برق به سیم‌ پیچ شیر الکتریکی خواهد ماند.

تعمیر شیر برقی لباسشویی

نحوه تعویض و تعمیر شیر برقی لباسشویی

شیر برقی ماشین لباسشویی و همچنان تعمیر ماشین لباسشویی شیر برقی بخش مهمی از ماشین لباسشویی می‌باشد که آب وارد شده به ماشین لباسشویی را حین شستشو فراهم سازی می‌کند. دو نوع شیر برقی لباسشوی موجود است: یکی برای آب سردکن و دومی هم برای آب گرم کن , البته در ماشین لباسشویی‌ های نوین و مدرن فقط یک شیر برقی برای آب سرد کن وجود دارد. که در این قسمت ماشین لباسشویی‌ ها آب گرم از روش گرم کردن آب از طریق هیتر مهیا و آماده می‌ شود.

اغلب شیرهای برقی قاعدتاً وقتی آب بیش از حد معمول سرد می شود خراب می‌ شود ولی این نوع از شیرهای برقی آب گرمکن هم به خاطر داغی بیش از حد آب و خرابی واشر ها و ته نشست ها نیز خراب می شوند.

تعمیر شیر برقی لباسشویی

اگر چکه کردن و نشتی آب را در سمت پشتی و پایین ماشین لباسشویی دیدید و اطمینان داشتید که لاستیک درب سالم است مشکل میتواند از نشتی شیر برقی باشد و باید آن را عوض کرد. هم چنان اگر نشتی آب موقع آب گیری اتفاق افتاد لازم بر این است که ایراد از شیر برقی و یا شیلنگ های آن باشد است.

اگر هم لازم باشد که اقدام به تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی را انجام بدید مطلوب است که از خدمات فنی تعمیراتچی بهره بگیرید ولی اگر حد و توان انجام تعمیرات ماشین لباسشویی را دارید باز هم مقبول است که بزارید بهترین تکنسین تعمیر لباسشویی این کار را برای شما میتواند آسان تر بکند و لازم به ذکر است که در تعمیر لباسشویی سامسونگ که شامل تعمیر شیر برقی لباسشویی هم به حساب می آید به قطعیت میتوان گفت تعمیر این نوع که در بیشتر مواقع در کارکرد سبب نشت ماشین لباسشویی میشود تعمیراتچی با استفاده از خدمات فنی خود این مشکل را برایتان رفع میکند.

تعمیرکار شیر برقی لباسشویی

در آوردن شیر برقی قدیمی

اول دسته‌ سیم‌ ها را از هم جدا کنید. برای اعمال این کار شاید به ممکن است به گوشتی تخت نیاز داشته باشید. همین‌ طور شیلنگ‌ هایی به شیر برقی متصل هستند که از طریق بست فلزی مستحکم شده‌ اند. و با بهره برداری از انبردست می‌ توانید بسته را باز کنید تا این شیلنگ‌ ها را با اندکی نیروی به دست آورید.

تعمیر شیر برقی لباسشویی
حالا که همه پیوستگی های برقی و همین طور آبیِ شیر برقی را جدا کردید باید آن را از سطح خارجی ماشین لباسشویی جدا کنید. برای این کار به طریقه متصل شدن شیر برقی ملاحضه فرمایید تا راه در آوردن آن را بفهمید. طرح های متفاوت روش‌ های مختلفی هم به خود دارند حتی در سایر پیچ ها هم استفاده شده است.

جا انداختن شیر برقی جدید

حالا شیر برقی تازه را جای شیر برقی لباسشویی قدیمی قرار می دهیم  و همین طور شیلنگ‌ ها و اتصالات برقی را مثل همان روز های قبل نصب کنید. اگر در این کار دقت کافی و لازم را داشته باشید , هیچ مشکلی نخواهید داشت. درگاه را هم سرجاش نصب بکنید. ماشین لباسشویی با یک شیر برقی تازه و آماده شستشوی لباس‌ های کثیف مناسب می‌باشد.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *